Články

Avokádo – vše o něm a jeho použití v kuchyni

Avokádo je tropický druh ovoce, které roste na stromě zvaném Hruškovec přelahodný (Persea americana). V mnoha ohledech se však od všech ostatních druhů ovoce liší, a to v pozitivním slova smyslu, který z něj dělá velmi oblíbenou a nenahraditelnou surovinu nejen pro milovníky zdravého stravování. A co je na něm tak zvláštní? Jde především o to, že obsahuje… Číst více »

Chia semínka – Zdravotní přínosy a recepty

Chia semínka (vyslovujeme čia semínka) jsou plodem rostliny zvané Šalvěj hispánská (Salvia hispanica), která má svůj původ v oblasti dnešního Mexika. Mají tmavou až černou barvu a v suchém stavu mají průměr asi jeden milimetr. Pro svůj obsah cenných látek, z nichž je vyzdvihován především vysoký obsah pro člověka nezbytných omega-3 nenasycených mastných kyselin, jsou dnes velmi oblíbenou… Číst více »

Čím nahradit jednotlivé druhy ovoce a zeleniny

Je docela možné, že občas narazíte na smoothie, ve kterém bude surovina, kterou budete muset, nebo budete chtít nahradit. Proč? Protože na ni budete kupříkladu alergičtí. Nebo třeba zrovna nebude k sehnání. Či ji prostě nebudete mít v oblibě, ať už kvůli chuti, nebo konzistenci. Z tohoto důvodu jsme pro vás vytvořili následující přehled. Jsou v něm abecedně seřazeny… Číst více »

Smoothie dieta – jak správně na ni

Asi málokdo bude zpochybňovat naši snahu o propagaci smoothie a proto si dovolíme napsat článek, ve kterém narovinu řekneme, jak si ve skutečnosti stojí čím dál tím více populární smoothie dieta. Ta je dnes mnohými opěvována, ostatně jako jiné diety a my k tomu máme jisté výhrady. Nejde přitom o to, že by na těchto… Číst více »

Nutribullet – Recenze modelů řady 600, 900 a Rx 1700

Nutribullet je označení produktové řady smoothie makerů (respektive potravinových extraktorů chcete-li) od společnosti Delimano. Jedná se o kuchyňské pomocníky určené v prvé řadě k přípravě zdravých nápojů z ovoce a zeleniny, kterým se říká smoothie. Fakticky je ale lze využít i jako klasický kuchyňský stolní mixér. Delimano prodává celkem tři specifikace označené 600 (základní model),… Číst více »

Zinek a jeho účinky, nedostatek a předávkování

Zinek je modrobílý kovový prvek patřící k d prvkům dvanácté skupiny a čtvrté periody. Jeho latinský název je Zincum. Nese protonové číslo 30. Je řazen do skupiny přechodných kovů. Jeho chemická značka je Zn. Historie První použití proběhlo již ve starověkém Egyptě, kdy se používal ve slitině s mědí jako mosaz. Zinkovou rudu označovali řekové… Číst více »

Hořčík – jak magnesium prospívá lidskému tělu

Hořčík, latinsky magnesium se značkou Mg, je jeden z nejdůležitějších prvků v přírodě. Je nezbytný pro výrobu energie v buňkách, ve kterých zvyšuje využívání kyslíku a zpomaluje jejich stárnutí a odumírání. Vyskytuje se převážně v kostech a v zubech, v menším množství i v krvi a v tkáních. V přírodě se nachází ve všech zelených… Číst více »

Recenze zelené směsi Blendea SUPERGREENS

Jedním z nepřeberné škály doplňků stravy, které jsou na našem trhu k dostáním je produkt nesoucí název Blendea SUPERGREENS. Velmi mě zaujal, a protože se jeho užívání často skloňuje právě ve spojitosti se smoothie, rozhodl jsem se ho vyzkoušet a zprostředkovat vám své zkušenosti a názory v následující recenzi. Pro začátek si jen v krátkosti řekněme, že se… Číst více »

Sklenice na smoothie, které mají styl

Ve chvíli kdy se mixovací nože přestanou otáčet, nastává většinou chvíle na to, abychom si svůj čerstvě připravený nápoj náležitě vychutnali. Nevím, jak je na tom právě ten váš smoothie maker, ale ten můj má mixovací nádobu, ze které se dá rovnou pít, čehož povětšinou využívám. Občas ale reálně potřebuji, nebo mám chuť dát nápoji… Číst více »

Kefír a vše co o něm potřebujete vědět

Kefír je druh zkvašeného nápoje, který má svůj původ v oblastech Kavkazu a Tibetu. Klasicky vzniká z kombinace takzvaného kefírového zrna a nějakého druhu živočišného mléka (kravské, kozí, ovčí, koňské, velbloudí). Existují však i varianty kdy je živočišné mléko nahrazeno nějakým druhem tekutiny na rostlinné bázi (o tom si řekneme více dále v tomto článku, konkrétně v odstavci Druhy… Číst více »