Články

Sklenice na smoothie, které mají styl

Ve chvíli kdy se mixovací nože přestanou otáčet, nastává většinou chvíle na to, abychom si svůj čerstvě připravený nápoj náležitě vychutnali. Nevím, jak je na tom právě ten váš smoothie maker, ale ten můj má mixovací nádobu, ze které se dá rovnou pít, čehož povětšinou využívám. Občas ale reálně potřebuji, nebo mám chuť dát nápoji… Číst více »

Kefír a vše co o něm potřebujete vědět

Kefír je druh zkvašeného nápoje, který má svůj původ v oblastech Kavkazu a Tibetu. Klasicky vzniká z kombinace takzvaného kefírového zrna a nějakého druhu živočišného mléka (kravské, kozí, ovčí, koňské, velbloudí). Existují však i varianty kdy je živočišné mléko nahrazeno nějakým druhem tekutiny na rostlinné bázi (o tom si řekneme více dále v tomto článku, konkrétně v odstavci Druhy… Číst více »

Recenze knihy Bible zelených smoothie

V tomto článku vám představím publikaci nesoucí název Bible zelených smoothie. Nejprve si řekneme několik málo faktů o knize jako takové a poté rozeberu její klady a zápory. Tato kniha vyšla v anglickém originálu „The Green Smoothie Bible„ ve Spojených státech amerických v roce 2012. Do češtiny pak byla přeložena a následně vydána nakladatelstvím ANAG roku 2015. Její… Číst více »