Doporučený článek: Čím naboostovat vaše smoothie

Láhev na smoothie – vybrali jsme 9 parádních kousků

By | 6 listopadu, 2017

Láhev na smoothie je naprostou nezbytností ve chvíli, kdy si chceme smoothie vzít někam s sebou. V nejednom případě je sice součástí příslušenství samotného smoothie makeru, ale není tomu tak vždy. Současně ne vždy platí, že nám vyhovuje po estetické a hlavně pak po praktické stránce. Jsou prostě chvíle, kdy si ji musíme koupit zvlášť. Na trhu je nepřeberné množství výrobků různé kvality. My jsme je protřídili a vybrali takové, které jsou zdravotně nezávadné, kvalitní a zároveň nějakým způsobem výjimečné, a to buď z hlediska funkčnosti, nebo designu.

G21 SMOOTHIE VITALITY 650 ML

G21 Smoothie Vitality 650 mlJednoduchá a stylová láhev na smoothie vyrobená ze zdravotně nezávadného a odolného tritanu. Dostupná je v celkem šesti barevných provedeních (zelená, modrá, růžová, fialová, lesklá černá a matná černá). Víčko je vybaveno pojistkou a zajišťovacím mechanismem proti zpětnému zavíraní po otevření. Má odnímatelné poutko.

Cena zhruba: 200,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA G21-VITALITY.CZ

ASOBU PUMP&CHILL 470 ML

Asobu Pump&Chill 470 mlVelmi propracovaná a vysoce funkční dvoustěnná vakuová láhev pro náročné zákazníky. Díky speciální technologii je možné z ní po nalití nápoje odčerpat stiskem tlačítka na víčku vzduch, což umožní udržet nápoj maximálně čerstvý po dobu mnoha hodin. Prostor mezi stěnami je navíc vyplněn speciálním druhem gelu, který po vychlazení udrží obsah několik hodin studený. Asobu Pump&Chill je k dostání ve dvou barevných verzích, a to v červené a zelené.

Cena zhruba: 900,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA MALL.CZ

TESCOMA PURITY 500/700 ML

Tescoma Purity 500/700 mlKlasická láhev čistých tvarů oceněná v rámci prestižní designové soutěže Red Dot Design Award v roce 2016. Vyrábí se buď o objemu 500 ml, nebo 700 ml a v obou těchto variantách je na výběr ze čtyř barev – bílé, zelené, modré a růžové. Je vyrobena ze zdravotně nezávadného silikonu a plastu. Má odnímatelné poutko a lze ji mýt v myčce na nádobí a vyvařovat.

Cena zhruba: 200,- Kč, respektive 260,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA TESCOMA.CZ

BUTLERS 500 ML

Butlers 500 mlČirá skleněná láhev na smoothie z borokřemičitého skla se šroubovacím uzávěrem na poutku a snímatelným neoprenovým obalem udržujícím teplotu nápoje. Neoprenový obal může mít celkem osm barev – tmavě modrou, světle zelenou, žíhanou šedou, červenou, světle modrou, tmavě zelenou, růžovou a černou.

Cena zhruba: 200,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA BUTLERS.CZ

ESBIT 800 ML

Esbit 800 mlPraktická a odolná outdoorová láhev z leštěné nerezové oceli s pojistkou uzávěru. Primárně se sice nejedná o produkt cíleně určený pro smoothie, ale pro nápoje obecně. To však nic nemění na faktu, že se i pro ně dobře hodí. Jedná se o výbornou alternativu za jinak vesměs z plastů a skla vyrobené láhve.

Cena zhruba: 450,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA INSPORTLINE.CZ

EQUA 400/600 ML

Equa 400/600 mlLáhve značky Equa jsou vyráběny v mnoha variantách. Mají různé tvary a objemy. Mohou být jednobarevné, dvoubarevné, ale také s potiskem. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu Tritan a je možné je mít v myčce.

Cena zhruba: 250,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA BONAMI.CZ

LOCK&LOCK 530 ML

Lock&lock 530 mlMaximálně jednoduchá tritanová láhev na smoothie ve tvaru soudku. Na konci víčka má masivní kulaté ucho, za které je možné ji pohodlně držet, nebo zavěsit na batoh. Dostupná je v modré chlapecké, nebo růžové dívčí barvě. Mytí je možné v myčce na nádobí.

Cena zhruba: 130,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA KASA.CZ

GSI INFINITY DUKJUG 1000 ML

GSI Infinity Dukjug 1000 mlVysoce odolná outdoorová láhev z materiálu Infinity. Díky svému relativně velkému objemu je vhodná pro více porcí smoothie, což ocení především páry a rodiny. Víčko je k láhvi trvale připojeno pomocí lanka a tak ho není možné ztratit. Na boku se nachází měrka množství. Prodává se v modré, zelené, oranžové a červené barvě.

Cena zhruba: 300,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA 4CAMPING.CZ

LIFEFACTORY COLLEGIATE 475 ML

Lifefactory Collegiate 475 mlTělo této láhve je vyrobeno z unikátního sodnovápenatého skla, které je potaženo perforovaným silikonovým obalem. Víko má uzavíratelný náustek a praktické ucho, za které je možné ji přenášet podobně jako například konvici. Tento konkrétní model je možné mít ve žluté, nebo růžové barvě. Reálně však firma Lifefactory vyrábí několik produktových řad o různých objemech, s různými typy uzávěrů, různými typy perforace silikonového obalu a v různých barvách.

Cena zhruba: 600,- Kč

KOUPIT SE DÁ NA MALL.CZ

Co byste měli brát v potaz, než si budete láhev na smoothie kupovat

Ať už se rozhodnete pro výrobek z našeho výběru, nebo pro jakýkoliv jiný, mějte na paměti těchto několik málo rad, které by vám měli pomoct nesáhnout při výběru a koupi vedle.

Spolehlivost uzávěru

Ne všechny výrobky jsou úplně kvalitní co do použitých materiálů a zpracování, což se někdy projeví až po delší době používání. Dávejte proto pozor na systém uzávěru, který by mohl dříve či později povolit. Asi málokdo chce, aby se mu smoothie vylilo do kabelky či batohu a zničilo tam mobil, knížky, peněženku a tak podobně.

Cena versus kvalita

Vzhledem k tomu, že není tento typ výrobku a priori nijak zvlášť drahý (až na výjimky), není nutné na něm nijak zvlášť šetřit a kupovat si to nejlevnější možné za pár desítek korun. Přeci jen je to nádoba, s níž přichází do bezprostředního styku nápoj, který následně pijeme a určitě nikdo nechce, aby se z ní do něj uvolňovaly bůhvíjaké látky. Je tedy na místě, aby byla od spolehlivého výrobce, který používá certifikované zdravotně nezávadné materiály. O celkové kvalitě zpracování pak nemluvě.

Funkčnost

Jak jste si určitě všimli v rámci popisu některých výše zmíněných produktů, tak láhev na smoothie nemusí být nutně jen prachsprostou schránkou sloužící k přenosu, ale může mít i jisté reálné funkce. Výborným příkladem je třeba téměř na začátku uvedená Asobu Pump&Chill. Jistě, je to drahý výrobek, ale o to tu teď nejde. Chceme jen ilustrovat, že některé produkty mohou mít i jistou přidanou hodnotu, kterou mohou někteří lidé ocenit. Fakticky může taková funkčnost spočívat jen ve snadném uchycení na popruh batohu pomocí přidělaného poutka. Je to maličkost, ale v konečném důsledku velmi praktická.

Materiál

Pakliže máte v plánu používat ji v rámci nějakých sportovních aktivit, sáhněte po takové, která je vyrobena z plastu, nebo nerezové oceli a na sklo raději zapomeňte. I s ochranou je náchylnější na rozbití, a když k němu dojde, existuje nezanedbatelné riziko nějakého pořezání. Obecná pravděpodobnost, že se tak stane, je sice relativně malá, ale při sportu jeden nikdy neví a je zbytečné riskovat nějaké zranění.

Láhev na smoothie

Shrnutí
Publikováno
Produkt
Láhev na smoothie
Hodnocení
51star1star1star1star1star