Smoothie maker

Vybrat ten správný smoothie maker může být velmi obtížné, a to obzvlášť v dnešní době, kdy na trhu nalezneme přes sto různých výrobků od různých výrobců v různých cenových kategoriích. Proto jsme pro vás vybrali celkem 5 výrobků, které vás rozhodně nezklamou. Zaměřili jsme se při tom na pět různých kategorií, ve kterých jednotlivé výrobky vyčnívají. Konkrétně jsou to výhodný poměr ceny a výkonu, nízká cena, design, multifunkčnost a výjimečný výrobek. Na trhu pochopitelně najdete celou řadu dalších kvalitních přístrojů, které vám výborně poslouží, ale ty námi vybrané v rámci všech možných parametrů nějakým způsobem vyčnívají.

Sencor SNB 4301RD1. Smoothie maker SENCOR SNB 4301RD – VÝHODNÝ NÁKUP

Sencor SNB 4301RD je ve své cenové kategorii rozhodně výbornou volbou. Jeho standardní průměrná cenovka se pohybuje lehce na tisíci korunami, ale fakticky není větší problém sehnat ho pod tisíc korun. Konstrukce je kvalitně provedená a výkon i počet otáček (20 tisíc za minutu) si poradí prakticky s jakýmikoliv surovinami, které se dávají do smoothie. Tento přístroj získal dokonce v anketě „Produkt roku“ v roce 2017 první místo v kategorii „Mixéry a šlehače“.

Dlouhodobá orientační cena: 1 200,-

VÍCE INFORMACÍ O SENCOR SNB 4301RD

Tabulka výhod a nevýhod

KLADY +

ZÁPORY –

Příznivá cena, na kterou dosáhne každý

Jeden stupeň otáček

Dostatečný výkon i počet otáček

Není multifunkční

Příjemný vzhled

Jedná se o jeden ze základních modelů

Jednoduché ovládání

Solidní dílenské zpracování

Bezproblémové čištění

Delimano NutriBullet 6002. Mixér NUTRIBULLET 600 – TOP POMĚR CENA/VÝKON

Velice účinný a oblíbený smoothie maker o výkonu 600 wattů a počtem 20 tisíc otáček za minutu. Prodáván je ve dvou verzích, a to jako set mixér + 4 kusy nádobí, nebo set mixér + 11 kusů nádobí (rozdíl v ceně mezi nimi je nepatrný). Tento přístroj má i svého o třídu výkonnějšího bratříčka, kterým je NutriBullet 900 (základní rozdíl je právě ve výkonu, který zde činí 900 wattů)

Dlouhodobá orientační cena: 2 999,-

VÍCE INFORMACÍ O NUTRIBULLET 600

Tabulka výhod a nevýhod

KLADY +

ZÁPORY –

Kompaktní, skladný a stabilní

Trochu hlučnější

Rychle zpracuje jakékoliv suroviny

Nádoba o objemu 700 ml nemusí stačit všem

Snadno se umývá

Využitelný i pro mletí a sekání

Líbivý vzhled

Dostupný v několika barvách

Tefal Ultrablend Cook BL962B383. TEFAL ULTRABLEND COOK BL962B38 – VELKÁ MULTIFUNKČNOST

Tefal Ultrablend Cook BL962B38 je prémiový přístroj pro náročné uživatele. Umožňuje přípravu nápojů a pokrmů za studena i za tepla, nabízí obrovský výkon, jeho otáčky dosahují číslovky až 45 tisíc za minutu a má osm automatických programů s nimiž kromě smoothie připravíte například i polévky, rostlinná mléka, omáčky, pyré, kompoty a podobně. Mimo mnoha prémiových funkcí a vlastností nabízí také možnost automatického čištění.

Dlouhodobá orientační cena: 5 000,-

VÍCE INFORMACÍ O TEFAL ULTRABLEND COOK BL962B38

Tabulka výhod a nevýhod

KLADY +

ZÁPORY –

Vysoce multifunkční přístroj prémiové kvality

Vysoká pořizovací cena

Krásný vzhled

Mnoho skvělých funkcí a vlastností

Prvotřídní kvalita zpracování

Obrovský výkon a počet otáček

Garance opravitelnosti 10 let od koupě

Sencor SBU 7790 NP4. SENCOR SBU 7790 NP – MIXÉR SE SKVĚLÝM DESIGNEM

Sencor SBU 7790 NP je přístroj, který lze bez váhání zařadit do vyšší střední třídy smoothie makerů. Nabídne krásný moderní design, vysokou kvalitu dílenského zpracování, několik přednastavených programů a vysoký výkon, který si poradí s jakoukoliv surovinou. Není sice tolik multifunkční jako některé dražší přístroje, ale i přesto nabídne širokou škálu využití ve vaší kuchyni včetně výroby domácí mouky.

Dlouhodobá orientační cena: 3 500,-

VÍCE INFORMACÍ O SENCOR SBU 7790 NP

Tabulka výhod a nevýhod

KLADY +

ZÁPORY –

Krásný moderní vzhled

Hlučnost

Několik představených programů

Není úplně levný

Vysoká úroveň použitých materiálů a zpracování

Vysoký výkon

Bezproblémové čištění

Celkem 8 rychlostí

G21 Perfect smoothie Vitality5. G21 PERFECT SMOOTHIE VITALITY

Tento smoothie maker patří k absolutní špičce na trhu, čemuž však odpovídá i jeho vyšší cena. Disponuje obrovským výkonem 1680 wattů a 32 tisíci otáčkami za minutu. Je schopen zpracovat prakticky vše o teplotě mezi minus 40 a plus 120 stupni Celsia. Hravě si tak poradí i s jinými pokrmy, nebo nápoji, než jakým je smoothie. V praxi je tak využíván i k přípravě dětských přesnídávek, koktejlů, pomazánek, zmrzlin, krémových polévek a tak podobně.

Dlouhodobá orientační cena: 5 999,-

VÍCE INFORMACÍ O G21 PERFECT SMOOTHIE VITALITY

Tabulka výhod a nevýhod

KLADY +

ZÁPORY –

Jeden z nejrychlejších přístrojů na trhu

Poměrně hlučný (dáno výkonem)

Jednoduchá obsluha a ovládání

Celkem rozměrný

Nenáročná údržba a mytí

Dostupný v červené, béžové, hnědé, černé a bílé barvě

Široká škála využití (ideální pro RAW stravu)

Objemná nádoba (2,5 litru)

Kde koupíte hodnocené smoothie makery nejvýhodněji

Model

Historicky nejnižší cena

Současná průměrná cena

Kde koupíte nejlevněji

Sencor SNB 4301RD

819,- (prosinec 2019)

1 302,-

Aktuálně nejnižší cena

Delimano Nutribullet 600

799,- (prosinec 2019)

1 653,-

Aktuálně nejnižší cena

Tefal Ultrablend Cook BL962B38

4 447,- (září 2018)

5 476,-

Aktuálně nejnižší cena

Sencor SBU 7790 NP

1 683,- (duben 2019)

3 699,-

Aktuálně nejnižší cena

G21 Perfect smoothie Vitality

3 788,- (prosinec 2019)

4 687,-

Aktuálně nejnižší cena

Co je smoothie maker a proč si ho pořídit

Smoothie maker je speciálně zkonstruovaný typ mixéru určený pro přípravu smoothie nápojů. Jeho koncepce má v maximální možné míře usnadnit přípravu a konzumaci. Na trhu dnes existuje celá řada produktů tohoto typu od méně i více renomovaných výrobců. Jednotlivé výrobky se liší v mnoha ohledech včetně ceny.

Nápoje, které vytvořil smoothie maker

Já sám i ostatní příslušníci mojí domácnosti děláme smoothies několikrát do týdne a proto mluvím na následujících řádcích z vlastní zkušenosti. Zde jsou za mě osobně důvody, proč si koupit smoothie maker.

1. Pohodlí

Jestli si chcete smoothie udělat jen na zkoušku, abyste věděli, zda je to něco, co si chcete připravovat pravidelně, pak je samozřejmě možné umixovat ho i v klasickém mixéru. Jestliže se ale rozhodnete dělat si ho častěji, rozhodně si pořiďte smoothie maker, protože je to opravdu mnohonásobně pohodlnější. Je trochu těžké popisovat v čem konkrétně, ale ve finále mám vše rychleji hotové, nezašpiním tolik nádob a i údržba je jednoduší.

2. Údržba

Když umývám použité díly od klasického mixéru, tak mi to trvá asi tak třikrát déle, než u makeru. Možná to tak není u všech výrobků, ale já to tak mám.

3. Přenosnost

Já mám ve výčtu výše uvedený model od Kenwoodu, u kterého je součástí balení i speciální víko na mixovací džbán. Umixované smoothie tak v nádobě okamžitě zavřu a můžu si ho pohodlně vzít do práce, kde si ho v klidu ze džbánu vypiju. Džbán s víkem vypadá (pro vaši jasnou představu) jako takový velký přenosný hrnek na kafe.

4. Cena

Pokud nejste z těch, kteří si potrpí na luxusní věci (respektive si je nemůžete dovolit), pak vás koupě nijak extrémně finančně nezatíží. Opravdu obstojných modelů pod tisíc korun je hned několik. Jak jsem již zmínil, já mám doma model od Kenwoodu a opravdu s ním nemám nejmenší problém (jisté nedostatky pochopitelně má, ale vzhledem k jeho ceně to nestojí za řeč). Na internetu jsem na něj sice četl několik špatných uživatelských recenzí, ale ve srovnání s těmi pozitivními, je to zanedbatelné množství. Já osobně jsem se navíc s problémy, o kterých psali jiní uživatelé, nikdy u svého kusu nesetkal. Moje sestra vlastní zde zmiňovaný luxusní Vitamix a uznávám, že práce s ním je o úplně něčem jiném, než je tomu u Kenwoodu. Je však pochopitelné, že si drtivá většina spotřebitelů (včetně mě) nemůže takový přístroj finančně dovolit. Není proto třeba zoufat. Kupte si takový, na který máte peníze. Když budete vybírat obezřetně, jistě se dočkáte kvalitního a spolehlivého pomocníka v kuchyni.

Co byste měli vědět, než si smoothie mixer koupíte

Obecně se nedá říci, že by smoothie nebyl schopen připravit ani klasický stolní, či tyčový mixér. Na druhou stranu se ale také nedá tvrdit, že by byl smoothie mixér čistě jednoúčelovým zařízením (mnohdy je tomu přesně naopak a najdeme na trhu i stroje, které ty klasické širokou škálou svého využití a možností nastavení v mnohém předčí). V čem tedy spočívá jejich odlišnost? Ve zkratce to můžeme shrnout asi tak, že je smoothie mixér koncipován tak, aby ovocné a zeleninové nápoje připravil co nejrychleji a nejpohodlněji a zároveň v maximální možné míře usnadnil následnou konzumaci. Toto shrnutí mnohým možná nic neřekne, a tak si pojďme vše vysvětlit bod po bodu.

Než si smoothie mixer koupíte

Koncepce smoothie mixeru

Neexistuje sice jeden jediný přístup v koncepci funkčního designu smoothie mixeru, ale vždy je kladen důraz na to, aby proběhla příprava nápoje co nejrychleji a nejsnadněji. Jak to chápat? Nejlepší zřejmě bude, vyjmenovat to v jakýchsi bodech – žádné/minimální sestavování přístroje před použitím, snadné vkládání surovin do mixovací nádoby, intuitivní a snadné ovládání a umožnění rychlé konzumace, respektive možnost odnést si nápoj s sebou okamžitě po dokončení (viz. další bod „Mobilita“).

Mobilita

Pokud jste žádný smoothie mixer nikdy neměli, nebo ho na vlastní oči neviděli, pak možná zatím nevíte o čem je řeč. Nemluvíme tu totiž o mobilitě smoothie makeru, ale o mobilitě samotného nápoje. Celý vtip spočívá v tom, že mixovací nádoba u mnoha zařízení slouží zároveň jako přenosná lahev. V praxi to pak vypadá ták, že dáte do lahve suroviny, na ni našroubujete uzávěr s mixovacími noži, zasadíte to do smoothie mixéru, umixujete, vyndáte, odšroubujete uzávěr s mixovacími noži, našroubujete klasický uzávěr a nápoj si můžete okamžitě kamkoliv vzít s sebou. Když o této „vychytávce“ člověk jen čte, zdá se to jako relativní maličkost. Vězte však, že je to naprosto geniální způsob, jak si bleskově připravit chutnou a výživnou svačinu do práce, školy nebo na výlet.

Omyvatelnost

Opět věc, která může působit na člověka bez zkušeností s tímto druhem domácího robota trochu úsměvně. Realita je však taková, že v tomto případě stačí omýt jednu až dvě části mixéru a máte hotovo (zabere to pár desítek vteřin). Z vlastní zkušenosti vím, že umýt kupříkladu tyčový mixer, trvá klidně pětkrát tak dlouho.

Skladnost

Smoothie mixer může stát bez problému vcelku na lince v kuchyni připravený ke každodennímu okamžitému použití. Nemusíte ho schovávat rozebraný někde v šuplíku. Na pracovní ploše vám zabere minimum místa. U malých přístrojů činí tato plocha cca 10×10 centimetrů. U největších pak nějakých 25×25 centimetrů.

Faktická multifunkčnost

Obavy o to, že zaplatíte i několikatisícové částky za smoothie mixér, který nevyužijte k ničemu jinému, než k mixování nápojů z ovoce a zeleniny jsou v zásadě mylné (pokud se tedy nebavíme o některých přespříliš levných přístrojích za pár set korun, které mají mnohdy problém splnit i svou primární funkci). Kvalitní a dražší smoothie makery mají neskutečně širokou škálu využití v kuchyni, což je mimo jiné dáno i množstvím funkcí a nastavení. S jejich pomocí tak hravě přichystáte pomazánky, krémové polévky, zmrzliny, omáčky, přesnídávky, krémy, těsta a mnoho dalšího.

Výkon a počet otáček za minutu

Dosti podstatným parametrem těchto robotů je jejich výkon a počet otáček. Leckdo by si mohl říci, že je to jedno. Stačí nechat suroviny mixovat déle a je to. Chyba! Valná většina lidí, kteří si pořizují smoothie mixer, chce „žít zdravě“. Proto často používají takové suroviny, jako jsou například chia semínka (jedná se o extrémně zdravá semínka šalvěje hispánské, která mají průměr okolo jednoho milimetru). Jestli je chcete rozsekat a tím z nich dostat cenné živiny, potřebujete k tomu sílu a rychlost, respektive výkon a velký počet otáček za minutu. Právě v tomto ohledu jsou tito roboti tak specifičtí. Dokážou vytěžit ony kýžené vitamíny, minerály a stopové prvky prakticky z čehokoliv, co je obsahuje (a to rychle). Zkrátka a jednoduše, s banánem si poradíte i v hmoždíři, ale existují ingredience, na které potřebujete specialistu.

Vzhled

Pro někoho možná povrchní parametr, na jehož základě se nemá cenu rozhodovat. Z našeho pohledu je však vzhled a estetika domácích spotřebičů neopominutelnou vlastností. Přece jen je třeba vzít v úvahu, že vám tento přístroj bude v kuchyni stát dennodenně na očích. Chcete se koukat na nějakou ohavnost? Pravděpodobně ne. V tom případě máte štěstí. Až na výjimky z nejlevnější cenové kategorie jsou všechny smoothie mixéry velice pohledné. Některé lze bez nadsázky označit za výrobky s nadčasovým designem. Koneckonců, a to už zde bylo zmíněno, u těchto robotů se předpokládá trvalé umístění někde v rámci pracovního prostoru kuchyně a výrobci s tím naštěstí počítají, což se na jejich vzhledu přímo projevuje.

Mám si koupit smoothie mixér?

Máme li mluvit narovinu, pak vám doporučujeme si smoothies v různých obdobách připravit v jakémkoliv klasickém mixéru, abyste zjistili, zda je vám tato forma konzumace ovoce a zeleniny alespoň trochu blízká. Ostatně, nemá cenu si kupovat robota (i kdyby měla být jeho cena „pouhých“ tisíc korun) na něco, co nevím, jestli budu pít. Jakmile však zjistíte, že je to něco, co je vám blízké, rozhodně si ho kupte. Pokud nic jiného, pak je samotná praktičnost tohoto přístroje dostatečným důvodem ke koupi. Jaký je rozdíl mezi levnějšími a dražšími přístroji rozebereme v dalším odstavci.

Levný versus drahý smoothie maker

Levný, nebo drahý smoothie mixérJe pochopitelné, že top přístroje od výrobců jako je třeba Vitamix nebo G21, jsou pro 80 % uživatelů cenově nedostupné bez ohledu na všechny jejich přednosti a výhody (na trhu najdeme stroje, jejichž cena je i pod tisíc korun, ale taky takové, které stojí několik desítek tisíc korun). Je však třeba mluvit objektivně. Pokud to s konzumací smoothies myslíte vážně (budete si ho připravovat alespoň třikrát týdně), pořiďte si nejdražší/nejlepší smoothie mixer, který vám vaše finanční možnosti dovolí. Tím ani náhodou netvrdíme, že dražší rovná se lepší. To rozhodně ne! Chceme tím říci pouze to, že ve vyšší cenové hladině vždy naleznete nějaký výrazně lepší přístroj, než v té nižší. Na první pohled a v krátkodobém horizontu se sice rozdíl mezi robotem za 1000,- a za 5000,- nemusí zdát výrazný, ale je to jen zdání.

Obecně bychom to shrnuli tedy takto (podle důležitosti):

Dražší roboti:

  • Ze surovin získají větší množství živin
  • Jsou spolehlivější a déle vydrží
  • Disponují multifunkčností a řadou nastavení
  • Mají celkově praktičtější koncepci
  • Mají výrazně kvalitnější dílenské zpracovaní
  • Jejich vzhled je více nadčasový
  • Jsou nabízeny ve více barevných provedeních

Dříve hodnocené smoothie makery

ETA Vital Blend RAW & Smoothie mix 1011ETA VITAL BLEND RAW & SMOOTHIE MIX 1011

Super účinný smoothie maker s výkonem 1600 wattů a maximálním počtem 28 tisíc otáček za minutu. Mixovací nádoba o objemu 2,5 litru umožňuje zpracování velkého objemu surovin a naráz tak obslouží hned několik strávníků. Kromě mixování smoothie zvládne i jiné pokrmy (polévky, omáčky, pomazánky, zmrzliny a podobně), což ocení především vyznavači RAW stravy. K přístroji je v balení přiloženo i pěchovadlo a kuchařka.

Cena: 6 999,-

Tabulka výhod a nevýhod

Pozitiva Negativa
Rozsáhlá nabídka nastavitelných funkcí Je celkem velký a neskladný
Široká škála nastavení otáček Dostupný pouze v jediné barevné kombinaci
Výborná dostupnost náhradních dílů a opravitelnost (český výrobce) Vcelku hlučný
Možnost prodloužení záruky na motor na 5 let
Mixovací nádoba z Tritanu (neabsorbuje chutě a vůně)

 Vitamix TNC 5200VITAMIX TNC 5200

Tento přístroj lze označit za pomyslný Rolls-Royce mezi smoothie makery. Disponuje výkonem 1000 wattů a dosáhne úctyhodných 37 tisíc otáček za minutu. Vyznačuje se vysokou kvalitou zpracování a širokou variabilitou, co do nastavení i možností využití. Design je nadčasový a přístroj tudíž nádherně vypadá. Mnoha odborníky na zdravou stravu je označován jako nejlepší smoothie mixer na světě.

Cena: 17 990,-

Tabulka výhod a nevýhod

Pozitiva Negativa
Velice efektivní při zpracování surovin Vysoká cena přístroje i náhradních dílů
Vysoce kvalitní zpracování a provedení
Široké možnosti nastavení a použití
Skvěle vypadá
Výrobek má prodlouženou záruku na 7 let
Dostupný v černém, bílém, červeném a nerezovém provedení

 NutriBullet RX 1700NUTRIBULLET RX 1700

Vrcholný model značky NutriBullet s ohromujícím výkonem 1700 wattů a multifunkčním využitím v kuchyni. Disponuje přednastavenými režimy mixování, a to i režimem mixování polévek s ohřevem. Balení obsahuje mimo jiné i nádoby s objemem 0,9 a 1,3 litru a speciální nádobu SouperBlast s dvojdílnou pokličkou a ventilem pro přípravu polévek. Je vybaven technologií, která sama pozná, kdy je nápoj, nebo pokrm umixován do žádoucí konzistence.

Cena: 6 999,-

Tabulka výhod a nevýhod

Pozitiva Negativa
Kvalitní, spolehlivý a funkční Není tolik skladný a kompaktní
Má přednastavené automatické mixovací cykly Vrcholný model značky něco stojí
Mixuje polévky a během toho je ohřívá
Extrémně velký výkon
Dostatečně velké nádoby pro přípravu více porcí naráz
Má výborný design

DOMO DO 436 BL DOMO DO 436 BL

Smoothie mixer s výborným poměrem cena/výkon. Kvalitou zpracování, vzhledem, výkonem a variabilitou nemůže ani zdaleka soupeřit s nejlepšími stroji na trhu, přesto si však s přípravou ovocných a zeleninových nápojů poradí velmi obstojně. Jeho velkou výhodou je, že je samotná mixovací nádoba zároveň i přenosnou lahví, na kterou stačí našroubovat přibalené víko. Pokud si tedy chcete vzít smoothie někam s sebou, nemusíte ho do ničeho přelévat.

Cena: 849,-

Tabulka výhod a nevýhod

Pozitiva Negativa
Skladnost, nezabere mnoho místa Menší výkon = mixování trvá déle
Jednoduché používání Objem nádoby (0,6 litru) nemusí stačit všem
Je poměrně tichý Větší kusy ovoce/zeleniny se mohou v nádobě při mixování vzpříčit
Součástí balení jsou i přenosné láhve
Dobře se myje

 Kenwood SB 055Smoothie maker KENWOOD SB 055

Stylový a po praktické stránce uživatelsky nanejvýš funkční smoothie maker Kenwood SB 055 je výbornou volbou pro všechny, kteří si chtějí bez přemýšlení a během chvilky přichystat lahodný ovocný, či zeleninový nápoj. Má dvě volby rychlosti a pulsní tlačítko. Nemá problémy ani s tvrdšími kusy zeleniny ani s ledem. Z hlediska zátěže si dlouhodobě hravě poradí i několikanásobným použitím každý den.

Cena: 699,-

Tabulka výhod a nevýhod

Pozitiva Negativa
Navzdory menšímu výkonu si poradí s prakticky jakýmikoliv surovinami Poměrně hlučný
Netradiční a zajímavý vzhled Náhradní díly se prakticky nedají sehnat
Jednoduchá a intuitivní obsluha Přenosná láhev není příliš praktická
Snadno se udržuje a omývá
Součástí balení jsou i přenosné láhve
V kuchyni nezabere příliš mnoho místa

Russel Hobbs 22340 RUSSEL HOBBS 22340

Vzhledově decentní a skladný smoothie mixer od anglického výrobce elektroniky Russel Hobbs. Součástí balení jsou i dvě mixovací nádoby (zároveň slouží jako přenosné lahve) a jedna extra nádoba a speciální sekací nůž na ořechy a podobné ingredience. Láhve jsou konstruovány tak, aby pasovaly do držáků nápojů v autech a je možné je bez obav mýt v myčce na nádobí.

Cena: 1 199,-

Tabulka výhod a nevýhod

Pozitiva Negativa
Možnost prodloužení záruky na 3 roky Krapet hlučnější
Bezproblémová manipulace a mytí Omezený objem mixovací nádoby (600 ml)
Nemá větší problém ani s tvrdými surovinami Nemá regulaci počtu otáček
Součástí balení je i nádoba na drcení ořechů Nemá pulsní tlačítko
Není příliš rozměrný

 Electrolux ESB 2500 ELECTROLUX ESB 2500

Smoothie maker od zavedeného švédského výrobce elektroniky s výkonem 300 wattů. Zaujme klasickým čistým skandinávským designem a celkovou praktičností. Nedisponuje sice širokou škálou nastavení a množství funkcí jako drahé přístroje, ale běžného uživatele bez větších problému uspokojí. Pokud tedy nepatříte mezí perfekcionisty a vystačíte si s prostou funkčností, pak je tento přístroj dobrou volbou.

Cena: 1 299,-

Tabulka výhod a nevýhod

Pozitiva Negativa
Výkonný a rychlý Tlačítko zapnutí se musí neustále držet
Líbivý čistý design Bez regulace otáček za minutu
Součástí balení jsou dvě přenosné láhve Nemusí si poradit s malými zrníčky
Bezproblémové mytí
Zabere málo místa

 Concept SM 3350CONCEPT SM 3350

Tento smoothie mixer má bezpochyby své mouchy a nedostatky. Je však třeba brát v potaz i jeho velmi nízkou cenu, která je i více než třicetkrát menší, než u těch nejdražších produktů na trhu. Nelze od něj tedy očekávat naprostou dokonalost a není možné ho s takovýmito prémiovými mixery srovnávat. V našich očích je Concept SM 3350 dobrou volbou pro ty, kteří chtějí se smoothies začít a jsou si vědomi jistých omezení tohoto přístroje.

Cena: 649,-

Tabulka výhod a nevýhod

Pozitiva Negativa
Výborná skladnost Problematické čištění nádob
Velmi příznivá cena Průměrné provedení
Poradí si s většinou surovin Může mít problém s tvrdšími surovinami
Mixovací nádoby slouží jako přenosné láhve Malé nádoby a nízký výkon

Upozornění časopisu dTest na nebezpečný Smoothie maker

Nebezpečný smoothie makerVýrobek Smoothie maker s označením BN 9003 – série COCO34 byl v půli roku 2012 v rámci systému RAPEX nahlášen jako nebezpečný, a to z důvodu nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Detailní informace o tomto výrobku můžete získat buď na stránce časopisu dTest, nebo v informační zprávě systému RAPEX z 29. týdne roku 2012.

Shrnutí
Publikováno
Produkt
Smoothie maker
Hodnocení
51star1star1star1star1star