Jak smoothie připravit – návod

Příprava smoothie je v zásadě velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Budete potřebovat mixér, dle užitých ingrediencí potom kuchyňský nůž či škrabku.

1. Vyberte ovoce a zeleninu

Při přípravě smoothie si někdy připadám jako pejsek s kočičkou, když vařili dort. Do těchto koktejlů je možné přidat opravdu cokoliv, na co máte chuť. Od jablek, banánů, mrkve až po takové plody, které nápoji dodají zdravě zelenou barvu – špenát, okurku, ledový salát atp.

2. Zvolte základ nápoje

Smoothie obvykle nebývá samo o sobě příliš řídké a je potřeba jej naředit. Já nejčastěji do svých nápojů přidávám vodu – přijde mi to jako nejvíce osvěžující varianta. Často se přidává také mléko nebo jogurt. Můžete ale použít i méně obvyklé varianty v podobě zeleného čaje nebo kokosového či sójového mléka. Citlivější osoby můžou nahradit mléko sójovým nápojem Zajíc.

Jak připravit smoothie - postup

3. Přidejte tajnou přísadu

Svůj mixovaný nápoj můžete ochutit spoustou zajímavých ingrediencí. Osobně mi tato část přípravy připadá nejzajímavější 🙂 Pár semínek totiž může kompletně změnit chuť nápoje. Např. kustovnice čínská (goji) po rozmixování v nápoji udělá jemné křupavé kousky a pití smoothie ja pak zábavnější, jestli se to tak dá říct. Můžete samozřejmě přidat i různá koření jako je vanilka či skořice.

4. Mixujte dojemna

Při svých prvních pokusech jsem směs v smoothie makeru nechával jen chvíli a výsledek byl poměrně hutný, plný kousků ovoce. Postupem času nechávám směs mixovat až 2 minuty a jako výsledek si užívám naprosto tekutý nápoj.