Doporučený článek: Čím naboostovat vaše smoothie

LaVita – Recenze jedinečné šťávy z ovoce, zeleniny a bylin

By | 6 listopadu, 2021

V našich očích jsou čerstvá zelenina, ovoce a bylinky k nezaplacení a k různým jejich náhražkám v jakékoliv podobě přistupujeme s velkou dávkou skepse. Tu a tam se však objeví výrobek, který je může v mnoha ohledech plnohodnotně zastoupit a v některých dokonce i předčít. To je i případ plně přírodní koncentrované šťávy LaVita, kterou jsme měli možnost sami vyzkoušet. Na následujících řádcích naleznete naše postřehy a zkušenosti.

LaVita

Na úvod v krátkosti – Co je LaVita?

LaVita je koncentrovaná šťáva vyrobená z více než 70 druhů čistě přírodních surovin – ovoce, zeleniny, bylin a olejů. Tyto suroviny jsou zkombinovány takovým způsobem a v takových poměrech, že výsledná šťáva obsahuje vyváženou dávku všech podstatných vitamínů, minerálů, stopových prvků včetně některých enzymů, aminokyselin a jiných pro tělo důležitých látek. Významné pozitivní účinky na mnoho aspektů lidského zdraví byly prokázány již několika nezávislými studiemi, které byly publikovány i v mezinárodním vědeckém časopise.

PROHLÉDNĚTE SI KOMPLETNÍ SEZNAM ZDRAVOTNÍCH PŘÍNOSŮ

Duchovním otcem LaVity je bývalý kapitán německého národního hokejového týmu a jeden z historicky vůbec nejúspěšnějších německých hokejistů Gerd Truntschka. Ten se koncepcí komplexního výživového doplňku pro sportovce zabýval již během své aktivní kariéry. Výsledkem jeho snahy v tomto ohledu je právě LaVita. Tu dnes kromě běžných lidí aktivně užívají i naprosté špičky napříč různými sportovními odvětvími, mezi které z našich končin patří třeba atletka a několikanásobná mistryně světa v běhu na 400 m překážek Zuzana Hejnová.

Recenze

CO SE NÁM LÍBÍ

  1. Chuť: Má velmi příjemnou přírodní nepřeslazenou chuť, která ve své podstatě hodně připomíná multivitamínové džusy.
  2. Obsah látek: Díky promyšlené kombinaci několika desítek surovin obsahuje vyvážené množství téměř všech mikronutrientů v podobě vitamínů, minerálů a stopových prvků potřebných pro správné fungování našeho těla. Takovéto kombinace bude kdokoliv za normálních podmínek dosahovat jen velmi obtížně.
  3. Kvalita a studie: Pozitivní účinky na lidské zdraví byly prokázány hned v několika nezávislých odborných studiích, jejichž výsledky naleznete zde: Výsledky studií užívaní LaVity. Jedná se o německý produkt, jehož kvalita a obsah živin jsou pravidelně a přísně kontrolovány nezávislou institucí. V rámci prováděného odborného testu zdrojů vitamínů a minerálů v Německu LaVita nejen že zvítězila, ale dokonce z hlediska výsledných krevních testů porazila i oněch tolik propagovaných pět porcí zeleniny a ovoce denně.
  4. Přínosy pro zdraví: Lze ji užívat nejen jako každodenní přirozený zdroj živin, ale ve zvýšeném množství také jako prostředek pro detoxikaci organismu. Obecně napomáhá při hubnutí, zvyšuje vitalitu a tělesný výkon, chrání buňky, podporuje látkovou výměnu a tvorbu hormonů, zlepšuje činnost srdce a stav celého kardiovaskulárního systému, zvyšuje obranyschopnost organismu, udržuje zrak v dobrém stavu, pozitivně ovlivňuje kvalitu vlasů, nehtů a zubů, zlepšuje stav a činnost pohybového aparátu a zvyšuje plodnost.
  5. Použití: Snadno se užívá. Stačí ji jen rozmíchat ve vodě v poměru 1:5 až 1:10 a můžete ji vypít. Prakticky se ale dá přidat do téměř jakéhokoliv nápoje, nebo jídla. V rámci zdravého stravování lze doporučit například její přidání do jogurtu, domácího džusu, ovesné kaše, smoothie, müsli, salátu nebo pomazánky. Za velké plus pak považujeme speciálně tvarované ústí láhve zabraňující nežádoucímu odkapávání a s tím spojené stékání koncentrátu po láhvi po ukončení nalévání.
  6. Poměr cena/výkon: Její zdánlivě vysoká cena při hlubším zamyšlení není při dnešních cenách ovoce a zeleniny ani trochu vysoká. Při cenně 13 Kč, respektive 26 Kč za denní porci, která je schopna plnohodnotně nahradit všech 5 porcí zeleniny a ovoce, a to navíc za situace kdy dodá tělu vyvážený poměr vitamínů a minerálů, lze její koupi označit za výbornou investici.

CO BYCHOM VYTKLI

LaVitě není fakticky možné nic vytknout. Respektive pokud máme něco vytknout, bude se jednat o naprosté hlouposti, které svým způsobem ani nestojí za řeč. Budeme ale féroví a v duchu „Nic není dokonalé“ těch pár maličkostí zmíníme.

  1. Dávkování: Součástí balení není odměrka, pomocí které by bylo možné onu dávku 10 ml, respektive 20 ml odměřit. V rámci dávkování se často zmiňuje ekvivalent v podobě jedné polévkové lžíce. Jak ale každý ví, nejedná se o žádnou standardizovanou míru, tudíž dávkování pomocí tohoto klíče může, ale nemusí být přesné. Budete tedy potřebovat vlastní odměrku, kterou však není problém sehnat.
  2. Skladování: Vše co LaVita obsahuje, pochází z přírodních zdrojů. To v praxi znamená, že je náchylná na oxidaci a zvýšené teploty. Do otevření je proto nutné skladovat ji v podmínkách, kde teplota nepřesahuje 18 °C. Po otevření je pak nezbytné uchovávat ji v lednici. Za normálních okolností to samozřejmě naprosto ničemu nevadí, ale v létě na týden pod stan si ji budete brát asi těžko.

CHCI VYZKOUŠET LAVITU

Z čeho přesně je LaVita vyrobena?

Jak již bylo napsáno výše LaVita se vyrábí z více než sedmdesátky přírodních surovin z řad ovoce, zeleniny, bylinek, olejů a několika málo dalších rostlin. Na následujících řádcích naleznete jejich kompletní abecedně seřazený seznam.

Acerola (malpígie), aloe vera, ananas, anýz, artyčok, banán, bazalka, bedrník, borůvky, brokolice, brutnákový olej, cibule, citron, cukrový meloun, černý bez, černý jeřáb (aronie/temnoplodec), červená řepa, dřišťál, dýňový olej, fenykl, granátové jablko, hrozny, chmel, jablko, jahody, jitrocel, klikva, kopřiva, lipový květ, lněný olej, maté (cesmína paraguayská), meduňka, medvědí česnek, mochna, mrkev, mučenka (marakuja), okurka, olej z hroznových semen, ostropestřec, pampeliška, paprika, papája, pastinák, petržel, pomeranč, přeslička, rajče, rakytník, rozmarýn, rybíz, řebříček, svízel, šalvěj, šípek, špenát, topinambur, trnka, tymián, třešně, zelený čaj, zázvor, zelí, zeměžluč + několik typů mléčně zkvašených zeleninových šťáv.

Složení LaVity

Přehled základních nutričních hodnot

10 ml (základní denní dávka) 20 ml (plná denní dávka 2×10 ml)
Energetická hodnota 15,4 kcal 30,8 kcal
Sacharidy 2,6 g 5,2 g
Proteiny 0,35 g 0,7 g
Tuky 0,22 g 0,44 g
Vitamíny
Beta-karoten (provitamin A) 4 mg 8 mg
B1 – Tiamin 3 mg 6 mg
B2 – Riboflavin 2,5 mg 5 mg
B3 – Niacin 40 mg 80 mg
B5 – Kyselina pantothenová 8 mg 16 mg
B6 – Pyridoxin 4 mg 8 mg
B9 – Kyselina listová 400 μg 800 μg
B12 – Kobalamin 5 μg 10 μg
C – Kyselina askorbová 300 mg 600 mg
D – Kalciferol 10 μg 20 μg
E – Tokoferol 30 mg 60 mg
H – Biotin 70 μg 140 μg
K – Fytochinon 30 μg 60 μg
Minerály a jiné látky
Hořčík – Magnesium 30 mg 60 mg
Chrom 15 μg 30 μg
Jod 25 μg 50 μg
Koenzym Q10 5 mg 10 mg
L-karnitin 30 mg 60 mg
Mangan 1 mg 2 mg
Měď 0,25 mg 0,5 mg
Molybden 30 μg 60 μg
Omega-3 mastné kyseliny 30 mg 60 mg
Selen 35 μg 70 μg
Zinek 5 mg 10 mg
Železo 4 mg 8 mg

Obsah látek v LaVitě

Shrnutí
Publikováno
Produkt
LaVita
Hodnocení
51star1star1star1star1star