Obsahová a technická specifikace webu

Webový portál Smoothierecepty.cz je zaměřen na publikaci receptů a všech ostatních věcí spojených s fenoménem zdravého stravování formou konzumace mixovaných ovocných a zeleninových nápojů. Zmiňovanými ostatními věcmi jsou myšleny tipy pro přípravu, rady jak postupovat, vysvětlení, co to vlastně smoothie je, doporučení konkrétních přístrojů pro jeho přípravu a tak dále.

Technicky je web postaven na známé „open source“ platformě WordPress, která je přístupna zdarma komukoliv. Instalovaná WP šablona je známý a poměrně hojně používaný IconicOne, na který je dále nainstalována celá řada pluginů, které mají mimo jiné za úkol urychlit načítání stránek, zjednodušit orientaci uživatelů na webu, podpořit možnost sdílení na sociálních sítích a tak dále. Stránky jsou hostovány na multihostingu od společnosti Savana a samotná doména byla nakoupena u firmy Wedos. Na její pořízení byla použita wedos sleva, která nemalou měrou snížila pořizovací náklady.

Na portálu naleznete celkem dva typy publikace obsahu. Tím prvním jsou příspěvky, které slouží prakticky výhradně ke zveřejňování článků. Tím druhým pak stránky, na kterých je zveřejňován veškerý další obsah.

Provoz tohoto portálu je financován z placené reklamy, konkrétně pak PPC reklamy (Pay Per Click). Využívány jsou nástroje dvou zprostředkovatelských společností, a to AdSense od firmy Google a Sklik od firmy Seznam, jak je ostatně patrné ze samotného pohledu.