Doporučený článek: Čím naboostovat vaše smoothie

[RECENZE] zelené směsi Blendea SUPERGREENS

By | 29 března, 2023

Blendea recenze je tématem dnešního článku. Jedním z nepřeberné škály doplňků stravy, které jsou na našem trhu k dostáním je produkt nesoucí název Blendea SUPERGREENS. Velmi mě zaujal, a protože se jeho užívání často skloňuje právě ve spojitosti se smoothie, rozhodl jsem se ho vyzkoušet a zprostředkovat vám své zkušenosti a názory v následující recenzi. Pro začátek si jen v krátkosti řekněme, že se jedná o sypkou práškovou směs složenou ze čtyř takzvaných zelených superpotravin, a to spiruliny, chlorelly, mladé pšenice a zeleného ječmene (malou část pak tvoří máta na dochucení). Všechny tyto složky jsou ve směsi obsaženy v ideálním výživovém poměru bez jakýchkoliv přidaných látek. Přínosy jejich konzumace spočívají především v podpoře přirozené očisty těla, posílení obranyschopnosti organismu, doplnění nezbytných výživových látek a celkovém zlepšení vitality.

Recenze zelené směsi Blendea SUPERGREENS

Recenze Blendea SUPERGREENS – co obsahuje

Jde o prášek umletý z vysušených šťáv vylisovaných ze zeleného ječmene, mladé pšenice, chlorelly a spiruliny s malým přídavkem máty na ochucení. Vše je v BIO kvalitě původem z Nového Zélandu a Taiwanu, a to bez jakýchkoliv přidaných konzervačních, či jiných látek. Neobsahuje žádný lepek ani laktózu a vzhledem k tomu, že jsou všechny suroviny rostlinného původu, je vhodná i pro vegetariány a vegany. Fakticky je možné ji přidávat do řady pokrmů a nápojů, nicméně nejvhodnější a nejlogičtější je právě přidávání do smoothie, nebo samostatné rozpuštění ve vodě. Užívá se v množství 1 až 2 lžiček denně, a to dlouhodobě, ideálně zrána nalačno v rámci snídaně.

Přesné složení

30% zeleného ječmene: Získává se z mladých, jen krátkou dobu vzrostlých rostlin ječmene, kdy obsahují největší koncentraci vitamínů, minerálů, aminokyselin, chlorofylu a různých enzymů. Jeho konzumace má proč člověka celou řadu přínosů, avšak nejčastěji zmiňovanými jsou zabraňování překyselení organismu, silné detoxikační účinky, zlepšení vitality či zkvalitnění spánku.

30% mladé pšenice: Získávána je obdobným způsobem, jako je tomu u zeleného ječmene, s tím rozdílem, že v tomto případě se jedná o mladé rostlinky pšenice. I ona obsahuje přehršel minerálů a vitamínů, ale nejcennější jsou nepochybně aminokyseliny, kterých v ní najdeme hned 18. Mezi její pozitivní účinky patří mimo jiné napomáhání ke správnému trávení, zbavování těla těžkých kovů, toxinů a volných radikálů nebo zvyšování imunity.

20% spiruliny: Jedná se o druh sinice, která je krom aminokyselin, stopových prvků, minerálů a vitamínů bohatá i na bílkoviny, kterých obsahuje minimálně polovinu své hmotnosti. To jí mimochodem řadí mezi nejlepší potraviny s přirozeným obsahem bílkovin na světě. Zpomaluje stárnutí pleti a napomáhá regeneraci buněk, reguluje projevy některých alergií, snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi a pozitivně ovlivňuje stav při onemocnění diabetem 2. typu.

15% chlorelly: Chlorella je druh sladkovodní řasy, která je jako předešlé zmíněné potraviny bohatá na řadu různých vitamínů, minerálů, aminokyselin a enzymů. Krom jiného má silné detoxikační účinky, zlepšuje stav kardiovaskulárního systému, napomáhá regeneraci tkání a zlepšuje obranyschopnost těla.

5% máty: I máta má plejádu přínosů pro naše tělo, avšak v tomto případě je do směsi přidávána především pro získání příjemné chuti celé směsi.

Čeho si na Blendea ceníme (recenze)

  • Praktičnost spočívající v namíchání čtyř velmi populárních zelených superpotravin v ideálním poměru do jednoho přípravku. Stačí nabrat lžičkou a člověk se nemusí o nic starat, nebo nad něčím zdlouhavě přemýšlet. Dá se přidat do prakticky jakéhokoliv smoothie.
  • Pozitivní účinky na zdraví, vysoký obsah minerálů, vitamínů, aminokyselin, enzymů a podobně
  • Použití těch nejkvalitnějších surovin v BIO kvalitě a vyhnutí se jakýmkoliv nepotřebným přidaným látkám včetně konzervantů, dochucovadel a sladidel.
  • Přírodní a chuťově příjemné ochucení mátou.
  • Součástí balení je i praktický minishaker.

Co se nám na Blendea nelíbí (recenze)

  • Prodává se jen v balení po 90 gramech, což znamená, že vám při dávce 3 gramy denně vydrží jen jeden měsíc. V případě, že budete brát 6 gramů denně, vydrží pouhého půl měsíce. Můžete si pochopitelně objednat více balení zároveň, ale těm, kteří už mají Blendea SUPERGREENS odzkoušenou a pravidelně ji používají, by se asi více hodilo jedno větší balení.
  • Dočasný těsnící uzávěr, který se strhává před prvním použitím, je vyroben z tenkého a na krajích poměrně ostrého hliníku. Někdo, kdo to nečeká, by se mohl relativně snadno říznout, což se mě osobně, malém povedlo.

Co od konzumace Blendea reálně očekávat

Nejprve k samotným účinkům. Zaprvé je potřeba počítat s tím, že na sobě skutečné výsledky nezačnete pociťovat ani za den, ani za týden. Může to trvat klidně měsíc. Je to podobné, jako třeba s běháním. Po týdenním tréninku asi sotva uběhnete bez přestávky maraton. Jinými slovy, jedná se o dlouhodobou cestu, což je ostatně něco co je společné všem věcem spojeným se zdravým životním stylem a je jedno zda se jedná o stravování, nebo pohyb. Zadruhé musím zmínit, že způsob a míra, jakým se konzumace subjektivně i objektivně projeví, záleží na vašem skutečném zdravotním stavu a celkovém životním stylu. Pokud například nemáte se spánkem sebemenší problémy, tak asi jen těžko budete pociťovat zlepšení v tomto ohledu. Já osobně jsem ještě vcelku mladý a žádné zásadní zdravotní problémy nemám, takže zde nemůžu napsat, jak mě Blendea postavila na nohy. Na druhou stranu už mi taky dávno není dvacet, takže po dlouhodobém užívání můžu prohlásit, že se mi ráno o něco lépe vstává, mám během dne více energie, zlepšilo se mi trávení a i se mi zdá, že mám pleť v o něco lepším stavu. Z mého pohledu tedy užívání Blendea SUPERGREENS dává smysl a doporučil bych ji. Od žádného doplňku stravy, byť sebelepšího však nečekejte zázraky a buďte realističtí, viz další odstavec.

Zobrazit kompletní přehled zdravotních přínosů

Otevřené balení Blendea

Problematika propagace potravinových doplňků

V dnešní době se vedou rozsáhlé diskuze a probíhají nekončící pře mezi laiky i odborníky týkající se různých doplňků stravy a superpotravin. Tento konflikt vzniká pravděpodobně proto, že různí výrobci a prodejci propagují své výrobky takovým způsobem, kdy se až zdá, že se jedná o lék na nesmrtelnost, což je pochopitelně nesmysl. Takto jsou někdy prezentovány i výrobky obsahující chlorellu, spirulinu, zelený ječmen a mladou pšenici. Nejde zde přitom o to, že by nebyly skutečně zdravé, což jsou, ale o to, že lidé mohou nabývat dojmu, že se jedná o jakýsi unikátní všelék. Jak to tedy je? Všechny tyto čtyři potraviny reálně obsahují širokou paletu pro člověka cenných a nezbytných vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších látek. Ty jsou pochopitelně obsaženy i v mnoha dalších potravinách a tudíž je můžeme přirozeně získávat z mnoha různých zdrojů. Je na každém z nás pro jaký zdroj se rozhodneme. Směs Blendea SUPERGREENS je jednou z možností.

Možné nežádoucí účinky Blendey

Zelená směs Blendea SUPERGREENS je v první řadě koncipována jako detoxikační doplněk stravy, což může v ojedinělých případech způsobit jisté komplikace (mně se vyhnuly). Z obecného hlediska se nemusí nutně jednat o „problém“, neboť někteří lidé v určitých případech reagují na započetí detoxikačních procesů v těle ne zrovna ideálním způsobem (mě osobně se něco takového stalo, když jsem kdysi vypil naráz hodně čerstvé šťávy z červené řepy). Tělo zkrátka nemusí dobře snést náhlou a zásadní změnu ve stravě. Potýkat se můžete s nějakým druhem zažívacích obtíží, problémy se spánkem, bolestí hlavy, podrážděním kůže, pálením očí, nepříjemným škrábavým pocitem v krku a s tím spojeným zhoršeným dýcháním. Tyto projevy jsou však ojedinělé a zpravidla jen krátkodobé. Pokud se však objeví, doporučuje se výrazně snížit dávkování a jeho následným postupným zvyšováním nechat tělo navyknout. Obecně pak platí, že by jakékoliv detoxikační kůry neměli podstupovat těhotné, nebo kojící ženy a děti do tří let věku.

Blendea slevový kód na nákup

Pokud se vám naše recenze líbila a nakonec rozhodnete koupit si Blendea SUPERGREENS přímo u oficiálního českého distributora na webu blendea.cz, zadejte do objednávkového formuláře kód 10SLEVA a ušetříte 10% z nákupu. K dispozici je nově také řada Blendea SUPERCOFFEE.

Chci zelenou směs Blendea SUPERGREENS vyzkoušet

Sleva na nákup SUPERGREENS Blendea

Shrnutí
Publikováno
Produkt
Blendea SUPERGREENS
Hodnocení
51star1star1star1star1star