Doporučený článek: Čím naboostovat vaše smoothie

10 nejzajímavějších smoothie kuchařek a knih

By | 23 listopadu, 2016

Přinášíme vám seznam deseti nejzajímavějších kuchařek a knih, které jsou na českém trhu dostupné. Alespoň jedna smoothie kuchařka by na vaší poličce neměla chybět.

České smoothie - Kuchařka s duší

Smoothie kuchařka z pera zakladatelky oblíbeného českého blogu o vaření Smoothcooking.cz Kateřiny Kuranove. Kniha je zaměřena na české čtenáře a pracuje se v ní především s lokálními, sezónními a lehce dostupnými ingrediencemi. S tím je spojeno i její rozdělení na jednotlivá roční období. Čekat můžete samozřejmě i řadu tipů, rad a triků týkajících se přípravy.

Cena: od 202,-

VÍCE INFORMACÍ


Zelené smoothie recepty

Kniha skrze recepty bojuje s rozšířenou nelibostí mnoha lidí, kterou není nic jiného, než konzumace listové zeleniny. Přitom ta obsahuje pestrou škálu a velké množství cenných vitamínů, minerálů a stopových prvků. Autorka tímto způsobem nabízí jistou alternativu těm, kteří se s tímto problémem potýkají a zároveň chtějí žít zdravěji, než doposud. Smoothie kuchařka obsahuje přes 150 receptů, a to včetně specifikace jejich přínosů pro boj s konkrétním onemocněním.

Cena: od 119,-

VÍCE INFORMACÍ

Šťávový Restart podle Joea Crosse

Tato smoothie kniha není čistokrevnou kuchařkou. Kromě receptů v ní totiž najdete mnoho informací týkajících se zdravého životního stylu a hlavně pak životní příběh jejího autora Joea Croosse. Tento muž byl svého času jen obézní troskou s mnoha závažnými zdravotními potížemi. Rozhodl se však svůj život změnit a stát se opět štíhlým, zdravým a šťastným. Jedním z hlavních pilířů této změny byly právě smoothies a šťávy.

Cena: od 253,-

VÍCE INFORMACÍ


Zelené smoothie - Zdravé mini-jídlo z mixéru

Jednoduchá a přehledná smoothie kuchařka od autorů Christiana Gutha a Burkharda Hickische věnovaná zeleným variantám tohoto nápoje.

Cena: od 176,-

VÍCE INFORMACÍ


Smoothie Book

První ze dvou kuchařek této autorky věnovaných tomuto nápojovému fenoménu. Jejím cílem je nabudit a podpořit její čtenáře ke změně životního stylu.

Cena: od 155,-

VÍCE INFORMACÍ


Smoothie Book 2

Druhá kniha Kateřiny Endersové navazující na první díl. Rozsahem je oproti prvnímu dílu téměř dvojnásobná a kromě receptů na smoothies v ní najdete i recepty na různé zeleninové a ovocné šťávy. Pracuje se v ní s mnohem širší škálou ingrediencí a i jejich kombinace jsou daleko odvážnější.

Cena: od 247,-

VÍCE INFORMACÍ


Zelené smoothie - 7-denní Detox

Tato kniha není pouhou kuchařkou. Její autorka Victoria Boutenko, uznávaná expertka na zelené nápoje, v ní popisuje komplexní proces týdenní detoxikace těla založený na jí pořádaných ozdravných seminářích. Kromě receptů v ní tedy najdete například i mnoho rad týkajících se zdravého stravování, tipy na aktivity a příběhy účastníků jejich kurzů.

Cena: od 62,-

VÍCE INFORMACÍ


Hubneme se smoothies

Tato smoothie kniha neobsahuje jen recepty, ale také mnoho informací o tomto úžasném nápoji a zdravém životním stylu obecně. Najdete v ní například i test specifikující váš individuální dietní typ a výživový plán pro něj a také mnoho reálií o zelenině, ovoci, ořeších a dalších surovinách.

Cena: od 176,-

VÍCE INFORMACÍ


Bible zelených smoothie

Tato kniha má jediný cíl a tím je probudit ve čtenářích touhu dát si každý den lahodný a zdravý drink.

Kompletní recenze knihy Bible zelených smoothie ZDE

Cena: od 190,-

VÍCE INFORMACÍ


Zelené smoothie - Revoluce ve výživě

Tato kuchařka je nabitá neuvěřitelnou dávkou celkem 200 jednoduchých a odzkoušených receptů na zelené smoothies a šťávy.

Cena: od 62,-

VÍCE INFORMACÍ


Smoothie kuchařka